تاریخ انتشار : جمعه ۲ تیر ۱۳۹۶ | ۱۴:۱۴
قدس۹۶/ استاندار خراسان شمالی: روز قدس روز اسلام و مبارزه با استکبار است
استاندار خراسان شمالی در واپسین جمعه ماه مبارک رمضان همراه با هزاران هم استانی همدل و غیور، در راهپیمایی سراسری علیه رژیم غاصب صهیونیستی و حامیان آن شرکت کرد.
قدس96/ استاندار خراسان شمالی: روز قدس روز اسلام و مبارزه با استکبار است
 به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان شمالی، مردم سرزمین وحدت اقوام و مذاهب و گنجینه فرهنگ ها و معرفت ها همانند میلیون ها مسلمان و آزاده در سراسر جهان، روز قدس به عنوان یادگار ماندگار برجامانده از پیر جماران را پاس داشتند و با حضور پرشکوه و حماسی در خیابان های منتهی به مصلاهای نماز جمعه در شهرهای مختلف این استان، فریاد مرگ بر اسرائیل و مرگ بر آمریکا سر دادند.
مقام عالی دولت در خراسان شمالی نیز همدوش دیگر مسئولان ارشد این استان و همنوا با جمعیت پرشور و شعوری که آزادی قدس شریف و حمایت از مظلومان جهان را سر می دادند، با حضور در جمع راهپیمایان روزه دار مرکز استان، مسیر میدان شهید تا مصلای امام خمینی(ره) را همراه آنان پیمود.
محمدرضا صالحی که حضور گسترده مردم همیشه در صحنه را نمادی از استکبارستیزی و ظلم ستیزی آنان می دانست، از روز قدس به عنوان روز اسلام و روز مبارزه با استکبار جهانی و نماد وحدت یاد کرد. به باور وی، این حضور حماسی و مشت های گره کرده مردم روزه دار و فریادهای برائت از غاصبان قدس شریف و حامیان رسواشده آنان، به خصوص در شرایط کنونی منطقه بحران زده خاورمیانه و در حالی که کینه توزی های دشمنان قسم خورده این ملت و نظام از آستین تروریست های کوردل بیرون آمد، واجد پیام های معناداری برای دوستان و دشمنان ما در داخل و خارج کشور است.
راهپیمایان روزه دار بجنورد در پایان این رویداد با تأکید بر حمایت همیشگی خود از انتفاضه مردم فلسطین و جریان مقاومت اسلامی، انزجار خود را از حرکت های مذبوحانه عمال استکبار جهانی اعلام کردند. راهپیمایان هم چنین جنایات گروهک های تکفیری و صهیونیستی در منطقه و اقدام تروریستی اخیر مزدوران داعش در به شهادت رساندن جمعی از هموطنان ما ازجمله دو شهید بزرگوار از خراسان شمالی را محکوم و بر ادامه راه این شهیدان مسیر حق جویی و آزادی خواهی تأکید دوباره کردند./
 
منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان شمالی