۱۳۹۶/۰۶/۲۲
معاون سیاسی استاندار:

اهداف شوم دشمنان در حوزه تهدیدات بیوتروریستی باید خنثی شود

معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان شمالی گفت: تمام اهداف و مقاصد شوم دشمنان در حوزه بیوتروریستی باید خنثی شود چرا که هدف اصلی این دشمنان از کار انداختن منابع حیات یک کشور است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان شمالی، محمد تقی ایرانی در کمیسیون پیشگیری و مقابله با تهدیدات بیوتروریستی اظهار داشت:یکی از موضوعات اصلی برای شروع مباحث پدافند غیر عامل در کشور، پیش بینی نظام جمهوری اسلامی از تهدیدات دشمنان بوده تا بدین طریق بتوانیم توطئه های دشمنان را خنثی کنیم.
وی مهم ترین وظیفه و رسالت کمیسیون پیشگیری و مقابله با تهدیدات بیوتروریستی را رصد و شناسایی آخرین تهدیدات حوزه بیولوژیکی در بخش های سلامت، درمان، محیط زیست، منابع آبی، غذایی، محصولات کشاورزی، دام و طیور عنوان کرد.
ایرانی به نقش آموزش و اطلاع رسانی همگانی اشاره داشت و افزود: تمام دستگاه های اجرایی باید آموزش کارکنان را در این عرصه اولویت خود قرار دهند و در این خصوص نقش صداوسیما و رسانه ها در روشنگری و آگاه سازی جامعه از مخاطرات و تهدیدات حوزه بیولوژیکی بسیار مهم است.
وی در ارتباط با منابع آبی به عنوان یکی از اهداف تهدیدات بیوتروریستی نیز گفت:منابع آبی ما هرچند محدود و حیاتی است اما ضرورت دارد تا از آن در مقابل تهدیدات مراقبت و حفاظت شود و باید طرح های پیشگیرانه نیز ارائه شود.
ایرانی تصریح کرد:عملیات فیزیکی، شیمیایی، سایبری و بیوتروریستی که در دنیا رخ می دهد برای ما تجربیاتی ارمغان آورده تا با شیوه های تهدید دشمنان بیشتر آشنا شویم لذا برای مقابله با این نوع از تهدیدات تنها باید، سطوح مدیریتی اقدامات و طرح های لازم را ارئه دهند و آمادگی و هوشیاری لازم را نیز داشته باشیم.
در این جلسه اعضا ضمن ارائه گزارشی از وضعیت عملکرد دستگاه متبوع و رصد و شناسایی تهدیدات متصور در حوزه بیوتروریستی، پیشنهادهای خود را ارائه کردند.
 
 


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان شمالی
تعداد بازدیدها : ۵۸۶
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

اخبار استانداری
              
اخبار برگزیده