۱۳۹۷/۰۵/۲۶
حضور استاندار در جشن چهاردهمین سالروز تاسیس استان؛

دکتر خباز به بازخوانی خاطراتش از روزهای تأسیس خراسان شمالی پرداخت

استاندار خراسان شمالی صبح جمعه با حضور در جشن مردمی چهاردهمین سالروز تأسیس این استان که در بوستان ملی بش قارداش شهرستان بجنورد برگزار شد، به بازخوانی خاطرات خود از روزی پرداخت که با طرح پیشنهادهای پنجگانه اش در مجلس ششم برای تقسیم استان خراسان همراه شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان شمالی، محمدرضا خباز در این مراسم با اشاره به این که 19 مرداد به عنوان سالروز تأسیس استان برای همه ما به ویژه اهالی خراسان شمالی روز بسیار باارزشی است، گفت: در این روز توانستیم به لطف خدا خواسته به حق این مردم را محقق کنیم اما به یاد داشته باشیم این مقدار از توسعه یافتگی که اکنون در استان شاهدش هستیم، به هیچ وجه کافی نیست و باید برای توسعه متوازن این منطقه خیلی بیشتر از این ها کار کرد.
وی با اشاره اجمالی به روند طرح تقسیم استان خراسان و تأسیس استان های خراسان شمالی، رضوی و جنوبی خاطرنشان کرد: این طرح از مجلس چهارم در دست پیگیری بود اما در مجالس چهارم و پنجم به دلایلی به نتیجه نرسید ولی در نهایت در مجلس ششم، مطرح و مصوب شد. وی ادامه داد: با وجود این که نماینده کاشمر بودم و حوزه انتخابیه بنده هیچ منفعتی از تقسیم خراسان نمی برد، اما روز ارائه این طرح در مجلس 5 پیشنهاد در صحن مطرح کردم که 4 پیشنهاد رأی نیاورد ولی پیشنهاد پنجم بنده که تأسیس 3 استان با مرکزیت شهرهای مشهد، بجنورد و بیرجند بود، آرای موافق نمایندگان را کسب کرد و این نعمت نصیب مردم این منطقه شد و حالا هم خدا را شاکرم که پس از 14 سال توفیق خدمتگزاری شما مردم مومن، نجیب و باوفا را نصیب بنده کرد.
دکتر خباز تصریح کرد: همان زمان خیلی ها تلاش می کردند که این طرح تصویب نشود ولی با همدلی و هم صدایی و دلسوزی شما مردم نجیب این نعمت نصیب تان شد و با وجود این که آن زمان در برخی شهرستان های خراسان تجمعات اعتراضی با خسارات مالی و جانی اتفاق افتاد، ولی ما از شما مردم و نمایندگان تان درخواست کردیم از بروز هر گونه حرکاتی که احتمال داشت این طرح را متوقف کند، خودداری شود و این هماهنگی و مشارکت شما، حس مسئولیت ما را هم دوچندان کرد.
مقام عالی دولت در خراسان شمالی از حاضران در برنامه و همه کسانی که بعدها صدای او را می شنوند، خواست نقش خود در رشد و توسعه همه جانبه استان را به درستی ایفا کنند. دکتر خباز گفت: این خادم شما دست نیاز فکری خود را به سوی همه دراز می کند، چون معتقدم برای رشد و توسعه استان به سرمایه فکری و تجربه همگان نیاز داریم. وی اضافه کرد: هم چنین با توجه به این که اقتصاد دولتی جوابگوی نیازهای توسعه ای کشور نیست، باید به همت مردم و مسئولان شرایط سرمایه گذاری بخش خصوصی را بیش از همیشه فراهم آوریم.
وی به ظرفیت های موجود و قابلیت های بالقوه خراسان شمالی در حوزه گردشگری هم اشاره داشت و گفت: شعار ما این است که استان را از معبر به مقصد گردشگری تبدیل کنیم و مدت ماندگاری مسافران و زائران را باید حداقل به 2 شب افزایش دهیم تا استان از مزایای عبور سالانه 20 میلیون زائر و مسافر در این مسیر منتفع شود.
استاندار هم چنین این نوید را هم به شهروندان بجنورد داد که 25 میلیارد ریال برای کمک به شهرداری به منظور توسعه و تجهیز تفرجگاه بش قارداش درنظر گرفته می شود.
محمود ثمینی سرپرست معاونت سیاسی استانداری و فرماندار مرکز استان هم در این مراسم با بیان این که دکتر خباز اگرچه نماینده کاشمر بود اما طرح تقسیم خراسان و تاسیس خراسان شمالی را دلسوزانه پیگیری می کرد، گفت: در این 14 سال توسعه قابل توجهی در استان شکل گرفته اما هنوز هم جای کار بسیار است.
علی اکبری نماینده 5 شهرستان استان در مجلس نیز با بیان این که امروز همدلی در استان به اوج خود رسیده و روابط صمیمانه و مسئولانه ای بین مدیران اجرایی، قضایی و نمایندگان مردم در مجلس برقرار است، از دکتر خباز به عنوان انسانی دانشمند و دلسوز یاد کرد که با انتصاب وی روح جدیدی در کالبد استان دمیده شد. وی تصریح کرد: اعضای مجمع نمایندگان استان با حضور استاندار جلساتی با وزرا برای پیگیری دغدغه ها و مطالبات مردم و شتاب بخشیدن به طرح های مهم عمرانی و توسعه ای برگزار خواهند کرد.
 

منبع : پرتال استانداری خراسان شمالی
تعداد بازدیدها : ۱۰۴
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

. پرتال و مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
Link group not found.

استانداری خراسان شمالی در فضای مجازی