۱۳۹۶/۰۴/۲۶
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری؛

توانمند سازی تمام روستاهای استان باید در دستور کار قرار گیرد

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان شمالی گفت:تا پایان برنامه ششم توسعه باید تمام روستاهای خراسان شمالی توانمند سازی شوند.


به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان شمالی؛ محمد حسین علی نیا در نشست توسعه روستایی و عشایری استان اظهار داشت:در مسیر توانمند سازی جوامع محلی باید نقاط ضعف و قوت روستاها به صورت ریشه ای شناسایی و دلایل و علت آن مورد بررسی و پیگیری قرار گیرد.
وی در ادامه با تاکید بر اینکه باید تمام عوامل موثر در توسعه روستایی اجرایی شود، تصریح کرد:در مسیر توسعه روستایی شناسایی قابلیت ها ، ظرفیت ها و توانمندی های روستاها باید مورد توجه بیشتری قرار گیرد و در این راه باید به دانش روستاییان و آگاهی آنان افزوده شود.
وی بیان کرد: در شرایط کنونی با توجه به افزایش مهاجرت از روستا به شهرها، تأمین زیرساخت‌ها و توسعه روستا باید در راستای تقویت بیشتر روستا باشد.
علی نیا همچنین با اشاره به اقتصاد مقاومتی گفت: توانمندسازی مردم روستا علاوه‌بر افزایش اشتغال و رونق تولید، کمک بزرگی به تحقق اقتصاد مقاومتی می‌کند.
وی در همین ارتباط ضرورت توسعه خدمات زیر بنایی مانند ساخت و بسط راه های دسترسی ، تامین آب ، برق ، گاز و تلفن و تامین بهداشت و درمان در روستاها را مورد تاکید قرار داد و افزود : دولت تدبیر و امید در زمینه توسعه بهداشت و درمان و توسعه زیرساخت های روستایی از طریق تقویت و توجه به دهیاری ها اقدامات خوبی را انجام داده و  و سبب تحول و تغییر نگرش هایی در این مناطق شده است .
علی نیا برگزاری مستمر کارگروه توسعه روستایی و عشایر استان را الزامی دانست و اظهار داشت:اقدامات خوبی در مناطق روستایی صورت گرفته و دلیل مهم آن این است که نیاز های روستاییان شکل متفاوتی به خود گرفته به طوری که از تامین نیازهای اولیه به داشتن فناورهای نوین و اینترنت پرسرعت تبدیل شده است.
وی ادامه داد: هیچ گونه قصور و کوتاهی در بحث توسعه روستایی از سوی مدیران دستگاه های اجرایی متولی پذیرفتنی نیست و در این کارگروه باید تمام تکالیف دستگاه های اجرایی تبیین و پیگیری شود.
گفتنی است در این کارگروه پیگیری موضوع تسریع آسفالت روستاهای در مسیر تردد مورد تصویب قرار گرفت و همچنین طرح جامع مدیریت مشارکتی و توانمند سازی جوامع بومی در جهت حفظ، احیاء و بهره برداری پایدار سرزمین نیز مورد بررسی قرار گرفت.
 


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان شمالی
تعداد بازدیدها : ۳۰۹
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

اخبار استانداری
              
اخبار برگزیده